Londra’da Anadolu Kültür Festivali

İngiltere’de eğitimle ilgili yazılarıma küçük bir ara verip sosyal bir organizasyonu tekrar hatırlatmak istiyorum burada.

Anadolu Kültür Festivali-Londra.

2007 yılından beri organize edilen, benim de başlangıcından beri içinde görev aldığım bir organizasyon. Bu hafta sonu, yedi yıldır olduğu gibi sekizincisinde de Londra Clissold Park’da yapılacak.

Bu yazıyı okuyan tüm dostlarımıza özellikle aileleriyle birlikte bu festivale gitmelerini tavsiye ederim.

Mehter dinleyin Clissold Park’da. Hücum marşıyla çoşun, yemen türküsüyle hüzünlenin. Birlikte yürüyün tarihin en eski askeri bandosuyla. Çocuklarımıza öğretin, gösterin orada “aslında mehter iki ileri bir geri yürümez”.

“Hep ileri, hep ileridir...”

Yağlı güreş meraklıları, pehlivanları izlemeye gidin. “Allah Allah, İllallah” nidalarıyla çoşun. Tarihi Kırkpınar’ı Londra çayırlarında izleyin.

Çocuklarınız doya doya eğlensin. Karagöz-Hacivat izleyin birlikte. Nasreddin hocayı Noel Baba zannetmesinler. Zekasını görsünler, bilgeliğini farketsinler. Dersler alsınlar.

İbişle, Keloğlanla eğlensinler çocuklarımız. Bize has, bize özel karakterlerimizin de olduğunu anlasın çocuklarımız. Pokoyo, Pepe gibi sahte karakterler yerine tarihin içinden sahici tiplemeleri izlesinler.

Leziz yemeklerden doya doya tadın. Birbirinden farklı pastaları, börekleri, tatlıları, tuzluları sevdiklerinize ikram edin.

Her yıl olduğu gibi gurbet içinde bir nebze soluklanabileceğiniz hoş bir ortam olacak inşaAllah.

Yukarda sayamadığım, bin yıllık Anadolu Kültürümüzden sanatlarımızı, yemeklerimizi, oyunlarımızı bu festivalde görebileceksiniz.

23-26 Mayıs tarihleri arasında Clissold Park’da görüşmek üzere...

Bilgi için: www.anatolianfest.com

......

Selamlarımla,

ahmet@londrakariyer.com

www.twitter.com/ahmetferruh

www.facebook.com/londonistanbul

www.ahmetferruh.com

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now