Paylaşımlar hakkında önemli bir not;

Facebook, Twitter ya da herhangi bir sanal veya gerçek sosyal platformda fikirlerimizi paylaşırken malesef bazı problemler yaşıyoruz. Bu problemlerin en büyüğü, muhatabımız fikrini ifade ettiğinde onun fikrine sadece kendi ideolojik, takımsal, kültürel tarafımızdan bakıp fanatikçe karşı çıkabiliyoruz. Mesela, birisi Aziz Yıldırım'ı, yaptığı şikeler sebebiyle eleştirdiğinde eleştireni Fenerbahçe düşmanlığıyla suçlayabiliyoruz.

Mesela, Tayyip Erdoğan'ı bir konuda eleştirince tümüyle Tayyip düşmanı zannedilebiliyor. Gezi eylemlerinde yakıp yıkmaları eleştiriyorsunuz tabiat düşmanı oluyorsunuz, polisin ilk gün eylemcilere yaptığını eleştiriyorsunuz faiz lobicisi olabiliyorsunuz bir anda. Bu bizim toplumsal bir hastalığımız malesef. 

 

Bu sitede de farklı durumlarla ilgili sadece o duruma özel yorumlarım, eleştirilerim, değerlendirmelerim olacak. Belli konularda sabit fikirlerim yok. Hala durumlara ve zamana göre fikrilerim gelişiyor, değişiyor. Bu bir fikir yolculuğu. Temel prensipler değişmediği müddetçe bu yolculukta değişimler her zaman mümkün. Yazılarım akademik çalışmalardan uzak, sadece gözlemlerimden ibaret...

 

Sitedeki paylaşımları okurken lütfen buna göre değerlendiriniz. Sorularınız, yorumlarınız, değerlendirmeleriniz ya da düzeltmeleriniz olursa bana mail atarsanız sevinirim.

 

Teşekkür ederim,

Selam ve muhabbetler...

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now